Konferencja: Ks. Paweł Komborski Kapłan Niezłomny

Sanguis martyrum semen christianorum –„ Krew męczenników jest posiewem chrześcijan”
To powiedzenie starożytnego pisarza Tertuliana,które zacytował podczas wystąpienia na Konferencji jaka odbyła się w dniu 27.03.br. ks. Stanisława Tokarz, w wielowymiarowym zakresie stanowi kwintesencję osoby ks. Pawła Komborskiego.
Ksiądz niezłomny przeszedł przez piekło jakie zgotowano działaczom niepodległościowym i podziemia antykomunistycznego. Te pełne cierpień przeżycia wykuły osobowość człowieka – kapłana, który z pełnym oddaniem i zaangażowaniem wykonywał swoją kapłańską posługę.
Sam ks. Paweł Komborski, który był bohaterem zorganizowanej przez Stowarzyszenie Brzozowski Ruch Konserwatywny konferencji, wykazał się nie tylko gorliwością w wyznawaniu wiary ale i wielką odwagą w walce o niepodległy byt państwa polskiego.
Czym było podziemie antykomunistyczne oraz dlaczego „Żołnierzy Wyklętych” tak zasłużonych dla walki o niepodległość naszej ojczyzny potraktowano jak zdrajców bardzo szeroko wskazywał Pan Leszek Żebrowski, historyk, publicysta historyczny i autor książek.
Osobę ks. Pawła Komborskiego w aspekcie jego aresztowania, procesu, osądzenia i osadzenia w więzieniu przedstawił dr hab. Krzysztof Kaczmarski Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Zaś piękny portret ks. Pawła z perspektywy współpracownika nakreślił ks. Stanisław Tokarz, wikariusz parafii pw. Św. Marcina w Przysietnicy w latach 1990 – 1993.
Ks. Paweł Komborski cichy bohater, wielki kapłan.
Niech nie znika nam z pola widzenia cel o jaki ks. Paweł Komborski walczył.
Konferencja tworzy jedną z cegiełek budujących pomnik pamięci o bohaterstwie Ks. Pawła Komborskiego.
Wszystkim uczestnikom konferencji, w szczególności tym, którzy podzielili swoim wspomnieniami dot. osoby ks. Pawła Komborskiego serdecznie dziękujemy za udział w Konferencji.
Szczególne podziękowania za promocję wydarzenia kierujemy w stronę portalu Dziennik Narodowy.
Za pomoc w promocji dziękujemy również infopodkarpacie.pl
[M.J.]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *